Законопроєкт, внесений до Конгресу Парагваю, пропонує визнати біткоїн законним засобом платежу. Інформацію про це надає видання The Crypto Times.
Зараз у розгляді у Палаті депутатів знаходиться документ, автором якого є Дерліс Родрігес. У ньому запропоновано запустити цифрову версію національної валюти гуарані та визнати біткоїн як законний платіжний засіб. Також у законопроєкті наголошується на необхідності суворого регулювання для уникнення ризиків, які включають в себе відмивання грошей та ухилення від сплати податків.
Крім цього документу, у Конгресі Парагваю також розглядаються ще два законопроекти. Одна із законодавчих пропозицій депутата Еміля Есгаіба підкреслює важливість контролю за місцевою Біткоїн-індустрією. Він вимагає, щоб усі фізичні та юридичні особи, які займаються посередництвом, маркетингом, обміном або зберіганням цифрових активів в Парагваї, реєструвалися та дотримувалися національних правил.
Останній законопроєкт передбачає тимчасову заборону на протягом 180 днів діяльність, що пов'язана зі створенням, зберіганням і комерціалізацією віртуальних активів.
Пропозиція закону про заборону видобутку криптовалюти.
У Парагваї відбуваються громадські обговорення щодо цілковитого заборони майнінгу в країні. Нещодавно сенатори призупинили процес розгляду пропозиції про заборону, і тепер місцева влада розглядає можливість продажу надлишкової енергії майнерам замість її експорту до Бразилії та Аргентини.
За даними експертів, економіка Парагваю щорічно може втратити понад $200 млн, якщо законодавці країни все ж таки приймуть законопроєкт про заборону майнінгу. Видобуток біткоїнів відігравав важливу роль в торговельному балансі Парагваю.
Плани гірників
Великі компанії, які займаються видобутком BTC, планують розвивати галузь майнінгу в Парагваї шляхом інвестицій в економіку країни. Наприклад, у січні 2024 року компанія Bitfarms уклала угоду щодо придбання земельної ділянки в Ігуасу для будівництва нового дата-центру потужністю 100 МВт. Також компанія Marathon Digital Holdings недавно запустила дата-центр потужністю 27 МВт на території біля місцевої гідроелектростанції Ітайпу.