В Таїланді звільнили торгівлю біткоїнами від ПДВ.

  • 07.02.2024 12:45
  • 3 хвилини читання
В Таїланді звільнили торгівлю біткоїнами від ПДВ.

Уряд Таїланду вирішив звільнити торгівлю біткоїнами та іншими криптовалютами від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ). Цю новину повідомляє місцеве видання Bangkok Post.

Міністерство фінансів планує сприяти розвитку цифрових активів як альтернативного засобу залучення капіталу. Уряд вважає, що таке рішення сприятиме зростанню сфери біткоїн і надасть поштовх економіці.

Авторизовані торговельні майданчики, брокери та дилери отримують звільнення від оподаткування ПДВ. Ця нова норма набирає чинності з 1 січня 2024 року. Мінфін прагне забезпечити подальше зростання ринку цифрових активів у нашій країні шляхом впровадження нової податкової політики. Втім, відомство вказує на необхідність збереження фінансової стійкості уряду та використання потенціалу розвитку цього сектора.

Застосування біткоїна у Таїланді є достатньо поширеним.

Населення Таїланду досить активно користується біткоїном. За результатами дослідження компанії Forex Suggest, виявлено, що ця країна є одним з провідних ринків у продажі нерухомості за допомогою біткоїну.

Але регулювання в Таїланді було достатньо суворим. Від грудня 2021 року розпочався процес створення регульованого криптовалютного ринку. У рамках цього процесу з 1 квітня 2022 року в країні регулятивні органи рекомендували виключити використання платежів у цифрових активах. Зокрема, серед ризиків вказано: втрата вартості через цінові коливання, кібератаки, відмивання грошей та витік персональних даних.

Компаніям також заборонено рекламувати приймання платежів у криптовалютах, а також створювати системи, інструменти та гаманці для спрощення криптотранзакцій. Тим, хто порушить заборону, загрожує тимчасове призупинення або ліквідація послуги.

У використанні bitcoin та криптовалют в інвестиційних цілях немає заборон.

Банки у Таїланді та біткоїн

Kasikorn Bank (K-Bank), таїландський банк, прийняв рішення активізувати свою діяльність у сфері цифрових активів з метою привернення нових клієнтів. Для досягнення цієї мети він придбав материнську компанію Satang, локальної біржі.