В Узбекистані було змінено процедуру ліцензування біткоїн-бірж.

  • 08.02.2024 10:46
  • 3 хвилини читання
В Узбекистані було змінено процедуру ліцензування біткоїн-бірж.

Сайт регулятора повідомив, що Національне агентство перспективних проєктів Узбекистану (НАПП) внесло зміни до порядку ліцензування діяльності провайдерів послуг, пов'язаних із біткоїном.

Так, згідно з новими вимогами, люди, які працюють на ринку цифрових активів, не можуть мати злочинного минулого. Також ставиться вимога надати апостиль або нотаріально посвідчений переклад державною мовою довідки, отриманої від офіційного органу іншої держави.

Крім цього, зможуть відмовити у видачі ліцензії в разі систематичного (два і більше разів протягом одного року) або одноразового серйозного порушення вимог та умов ліцензіатом, а також при виявленні факту отримання ліцензії з використанням підроблених документів.

Як було відзначено в агентстві, зміни виконуються з метою дотримання рекомендацій Групи з розроблення фінансових заходів для боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Регулювання в Узбекистані – це процес встановлення норм і правил, що керують економічною, соціальною та політичною сферами країни, з метою забезпечення стабільності, розвитку та добробуту узбецького народу. Цей процес включає розробку і прийняття законів, стягнення покарань за порушення законодавства, а також здійснення контролю за дотриманням норм і правил. Узбекистан активно працює над поліпшенням своїх систем регулювання шляхом впровадження інноваційних підходів та сучасних технологій.

У вересні 2023 року в Узбекистані відбулися зміни в правилах ліцензування в галузі цифрових активів. Новими відповідальними для видачі ліцензій стали Національне агентство з питань підприємництва та промисловості. Крім того, це агентство контролює розмір та порядок сплати державного мита за отримання ліцензій.

Також у цьому році глава держави Шавкат Мірзійоєв підписав закон, який вносить зміни до кримінального та адміністративного кодексів і передбачає покарання за незаконні дії, пов'язані з видобутком і використанням біткоїна та криптовалюти.

Судові справи, пов'язані з біржами

Недавно стало відомо, що НАПП підготовлює судовий позов проти біржі Binance, яка відмовила платити штраф за незаконну діяльність в Україні. В агентстві зазначили, що рішення Binance не сплатити штраф було очікуваним, і тепер регулятор планує змусити їх урегулювати цю справу у суді.