Вартість видобутку біткоїна оцінили у $45 000.

  • 17.05.2024 07:30
  • 3 хвилини читання
Вартість видобутку біткоїна оцінили у $45 000.

Фахівці банку JPMorgan змінили свою оцінку собівартості видобутку біткоїна на $45 000, що було вище, ніж попередній прогноз у $42 000, через невелику корекцію хешрейту. Інформація про це міститься в звіті, який підготував аналітик цієї фінансової установи Ніколаос Панігіртзоглоу, повідомляє The Block.

Раніше ми очікували значного зниження хешрейту після халвінгу, оскільки нерентабельні майнери вийдуть з мережі Біткоїна. Схоже, що цей процес відбувається, хоча з деякою затримкою. Поточна швидкість хешування та енергоспоживання впливають на нашу оцінку собівартості видобутку біткоїна до $45 000», - відзначив Панігіртзоглоу.

У лютому аналітики розраховували собівартість видобутку одного біткоїна в $42 000. Слідовно, вони також вважали ціну біткоїна в $42 000 цільовою після згасання халвінгу у квітні. Однак Панігіртзоглоу зауважив, що хоча поточна оцінка собівартості видобутку біткоїна складає $45 000, проте в середньостроковій перспективі вона залишається на рівні $42 000.

Оцінка собівартості виробництва залежить від хешрейту та ефективності майнінгового обладнання, які постійно змінюються після перехідної фази. Наразі наша оцінка складає $45 000, проте вона буде змінюватися залежно від змін хешрейту та ефективності обладнання для майнінгу", - пояснив аналітик.

Вплив протоколу Рунів

За даними аналітиків JPMorgan, протокол Runes призвів до тимчасового зростання комісій за транзакції з біткоїном, що дозволило майнерам збільшити свій прибуток після халвінгу.

Проте, зростання від Runes виявилося недовготривалим: активність користувачів і комісії стрімко спали за останні декілька тижнів. Це підкреслює постійну проблему, з якою зіткнулися майнери біткоїнів, щоб забезпечити стабільне джерело доходу, особливо в умовах після халвінгу," - відзначають аналітики.

Фахівці прийшли до висновку, що з плином часу зацікавленість у протоколі Runes втрачала свою активність, із тимчасовим збільшенням кількості біткойн майнерів, енергоспоживання в мережі зменшилось більше, ніж хешрейт. Це свідчить про виходження з неї невигідних майнерів з неефективними пристроями.

Які показники хешрейту зараз?

В мережі Біткоїна дійсно почали знижуватись показники хешрейту. Наприклад, станом на 10 травня вони впали до понад двохмісячного мінімуму в 575 EH/s. Проте більшість експертів вважають, що хешрейт урешті-решт зросте протягом наступного року.

На їхню думку, зараз під загрозою опиняться лише невеликі гірничі підприємства з менш енергоефективним обладнанням.