Венесуела готова відмінити обмеження на операції з BTC.

  • 07.03.2024 13:15
  • 3 хвилини читання
Венесуела готова відмінити обмеження на операції з BTC.

Влада Венесуели готується відмінити обмеження на операції з біткоїном і криптовалютами. Про це повідомив голова місцевої асоціації криптобізнесу Cavemcrip Енріке де лос Рейєс, повідомляє Forbes.

За його висловлюваннями, ще недавно будь-яка діяльність, пов'язана із цифровими активами, жорстоко припинялася владою Венесуели.

"Уряд може призводити до репресій навіть за будь-яку згадку про криптовалюту," - сказав представник громадськості, відзначивши, що березень 2023 року став найважчим для галузі цифрових активів.

Президент Cavemcrip також згадав про кризу, що настала після неудачного експерименту з національною криптовалютою Petro. У зв'язку з розслідуванням корупційного скандалу, пов'язаного з незадекларованим продажем сирої нафти за цифрові активи на суму понад $20 млрд, венесуельську криптовалютну екосистему було повністю паралізовано.

За інформацією Рейєса з березня 2024 року державні регулятори планують поступово скасовувати обмеження. Cavemcrip буде відповідальний за регулювання приватних операцій з цифровими активами.

Що не так із криптовалютою Петро?

Криптовалюта Петро, яку введено урядом Венесуели, зазнала невдач через ряд причин, і основною з них стала недостатня відкритість та довіра. Обіцяна підтримка Петро нафтовими запасами країни не переконала інвесторів та користувачів у її стійкості та надійності, оскільки не було надано достовірних механізмів перевірки та гарантування цієї підтримки.

Крім цього, сильні міжнародні санкції, які були запроваджені проти Венесуели, обмежили можливості використання криптовалюти Petro на світовому фінансовому ринку, понизивши її привабливість як засобу для уникнення фінансових обмежень. Відсутність підтримки від великих криптовалютних спільнот та блокчейн-екосистем також грала свою роль, оскільки інноваційність та успіх криптовалюти в багатьох відношеннях залежать від її прийняття та використання серед широкої аудиторії.

Усі ці чинники разом призвели до того, що Петро не змогла досягти заявлених цілей і не виправдала очікувань як засіб економічної стабілізації та незалежного фінансового інструменту для Венесуели. Проект припинив своє існування 15 січня.

Що може врятувати Венесуелу?

Венесуела входить до п'ятірки країн, які потребують стандарт Біткоїна. Ця латиноамериканська держава страждає від інфляції протягом останніх років. Початок проблем відбувся під час масштабної політичної кризи у 2016 році. Соціально-економічні та політичні труднощі призвели до стрімкого падіння рівня життя, зростання безробіття та збільшення злочинності.

Біткоїн може швидко вирішити більшість зазначених проблем.