Високоповажна влада Китаю закликає громадян утриматися від торгівлі біткоїнами.

  • 04.03.2024 14:31
  • 3 хвилини читання
Високоповажна влада Китаю закликає громадян утриматися від торгівлі біткоїнами.

Китайська влада попереджає громадян про небезпеку участі в торгівлі біткоїнами та криптовалютами, а також радить утриматися від інвестування у біткоїн-фонди. Цю інформацію опублікувала державна газета Jingji Ribao Economic Daily.

Зокрема, у виданні вийшла стаття, яка розповідає про ризики інвестицій у цифрові активи, зокрема в біткоїн. В ній зазначається, що китайська влада продовжить дотримуватися політики заборон на криптовалюту, навіть попри дозвіл Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) на створення спотових біткоїн-фондів.

Згідно з висловлюванням юриста з Пекіна Сяо Са, радикальна заборона передбачає, що закордонні дилери ETF не можуть здійснювати продаж цих фінансових продуктів резидентам Китаю.

Абсолютний заборонний режим и великий інтерес

Незважаючи на сувору регуляторну політику в Китаї, мешканці країни продовжують цікавитися біткоїном та криптовалютами. Заборона на торгівлю та майнінг в країні діє з 2021 року, згідно з рішенням Народного банку Китаю, Верховного суду Китаю та інших регулюючих організацій. Проте китайці, навіть з материкової частини, де дотримання законів стежать дуже уважно, знаходять способи обходу обмежень.

Біткоїн, завдяки своїй децентралізованій природі, дозволяє користувачам здійснювати транзакції поза традиційною банківською системою, що викликає обурення у китайського уряду. Окрім цього, створення власної цифрової валюти центральним банком є також спробою посилити фінансовий контроль та управління грошовим обігом, що робить Біткоїн небажаним конкурентом в цьому аспекті.

Ефіопія запрошує китайських майнерів.

Китайські компанії з видобутку криптовалюти почали активно перевозити своє обладнання до Ефіопії після посилення внутрішніх регуляцій. З 21 майнера, що уклали угоди з енергетичною компанією країни, 19 - з Китаю. Мережевих користувачів ця країна привертає доступна вартість електроенергії, бо 92% вона виробляється на гідроелектростанціях, хоча майже половина місцевого населення не має доступу до електропостачання.