Віталік Бутерін оприлюднив оновлення дорожньої карти Ethereum.

  • 21.05.2024 15:00
  • 3 хвилини читання
Віталік Бутерін оприлюднив оновлення дорожньої карти Ethereum.

Віталік Бутерін недавно представив оновлення дорожньої карти ETH, детально описавши величезний прогрес і майбутні розробки для блокчейн-мережі.

Це сталося після оновлення Dencun, яке відбулося 13 березня і мало на меті зменшити витрати на транзакції другого рівня (layer-2) та покращити доступність даних.

Оновлення Dencun внесло нововведення - прото-данкшардинг, також відоме як EIP-4844, що дозволяє включати блоки даних у блоки. Ця модернізація принесе значний ріст ефективності мережі, заснований на попередніх успіхах оновлень Merge і Shanghai.

На черзі оновлення The Verge та The Purge. У першому з них буде інтегровано дерева Verkle, що дозволить працювати у режимі stateless client, змінюючи спосіб зберігання балансу облікового запису, коду смарт-контракту та іншої інформації в мережі Ethereum. Клієнтів верифікують за допомогою математичного доказу без необхідності зберігання всіх даних у блокчейні, що знизить вартість роботи вузла.

Очікується, що ця зміна дозволить вдесятеро збільшити ліміт газу першого рівня, що призведе до здешевлення транзакцій. Останній крок спрямований на спрощення віртуальної машини Ethereum (EVM) шляхом видалення певних функцій, таких як опкод SELFDESTRUCT та ліміт у 2 300 газу. Це дозволить спростити роботу EVM і підвищити її ефективність.

Заборона SELFDESTRUCT в основному завершена, насправді! Опкод все ще існує (на даний момент), але його найшкідливіша поведінка (а саме, редагування необмеженої кількості слотів сховища одночасно) видалена з моменту Dencun. - vitalik.eth (@VitalikButerin) 20 травня 2024 року.

У своєму останньому повідомленні Бутерін зазначив, що заборона опкоду SELFDESTRUCT майже завершена. Незважаючи на те, що опкод залишається в системі, його найбільш проблематична функція - редагування необмеженої кількості слотів для зберігання одночасно - була вирішена завдяки оновленню Dencun. Це коригування є важливим кроком у спрощенні протоколу Ethereum, підвищенні його безпеки та продуктивності.

Ми вже розповідали раніше про оновлення Ethereum Dencun і його важливість.

Це може бути цікаво для вас:

  • Віталік Бутерін презентував спосіб вирішення проблеми газової кризи у мережі Ethereum.
  • Віталік Бутерін розповів, де він зберігає свої гроші.
  • Віталік Бутерін показав план подальшого розвитку екосистеми Ethereum.

За даними U.Today