Віталік Бутерін виявив основну помилку в Ethereum і вказав спосіб її усунення.

  • 20.02.2024 12:49
  • 4 хвилини читання
Віталік Бутерін виявив основну помилку в Ethereum і вказав спосіб її усунення.

Рішення проблеми, яке запропонував Бутерін, має дві сторони.

Один зі співзасновників Ethereum, Віталік Бутерін, зазначив, що найбільш значний технічний ризик для цієї криптовалюти - це помилки в коді. Він висловив надію на потенціал смарт-контрактів, які можуть змінити підхід до вирішення цієї проблеми.

З огляду на зростання та розвиток мережі Ethereum, складність смарт-контрактів і віртуальної машини Ethereum (EVM) також збільшується. Це призводить до зростання ризику виникнення помилок і багів, які можуть спричинити різноманітні проблеми і експлойти у криптовалютній сфері. Ці випадки не лише призводять до фінансових втрат, а й підірвати довіру до децентралізованих платформ.

Бутерін стверджує, що проблема полягає у невідповідності між кодом і людським наміром, який код має відображати. Людська мова є найтоншою формою вираження намірів, тому уникнення помилок потребує комплексного підходу, що враховує як код, так і людську мову.

Одним із ключових аспектів управління є прийняття рішень. Кожен керівник повинен здати справу приймати важливі рішення швидко та ефективно. Успішність підприємства залежить від правильності прийнятих рішень керівництва.

Пропозиція Бутеріна є двоїстою. По-перше, використання ШІ для формальної верифікації допоможе переконатися, що написаний розробниками код точно відтворює задуману логіку та функціональність.

Формальна верифікація - процес, у якому математичні докази використовуються для перевірки правильності алгоритмів, що лежать в основі системи. Штучний інтелект може автоматизувати і вдосконалити цей процес, забезпечуючи більш сувору перевірку на наявність потенційних помилок.

В другий ряд, важливо краще розуміти та втілювати людські наміри в програмному коді. Це може включати створення нових фреймворків і мов програмування, які будуть більш інтуїтивними та відповідати людським мислительним процесам.

Після успішної реалізації перевірка коду за допомогою ШІ може дуже зменшити кількість вразливостей смарт-контрактів. Це підвищить безпеку та надійність Ethereum і зміцнить його позиції як провідної платформи для децентралізованих застосунків.

Ми раніше розповідали про те, що децентралізовані додатки Ethereum були інтегровані в мережу Bitcoin.

Можливо, це зацікавить вас:

  • Три способи, якими генеративне штучний інтелект робить наш світ кращим.
  • Як заробляти гроші за допомогою штучного інтелекту (ШІ) та ChatGPT у 2024 році
  • Кріптостейкінг та традиційні накопичувальні рахунки відрізняються своїми особливостями. У першому випадку інвестори отримують дохід у вигляді криптовалюти за участь у мережі блокчейн, а в другому - прибуток генерується відсотками на збережену суму коштів на банківському рахунку.