Узагальнено у 1834 деклараціях українських державних службовців за 2023 рік було зазначено криптовалюту.
Українські чиновники завершили подання декларацій про доходи за минулий рік. Крайній термін був 31 березня 2024 року, загалом було зафіксовано понад 664 тисячі декларацій.
Згідно із інформацією з Єдиного державного реєстру на 2023 рік, криптовалюта згадується у 1834 деклараціях, зокрема у 792 з них зазначено наявність активів у Bitcoin (BTC).
Спільно держслужбовці заявили про наявність 834 BTC на суму приблизно $58,19 млн (2,2 млрд грн) на момент написання новини.
Раніше ми повідомляли, що у деклараціях за 2022 рік майже півтори тисячі українських посадовців вказали, що вони мають криптовалютні активи. Найпопулярнішими серед них виявилися Bitcoin, Ethereum та Tether. Докладніше можна прочитати тут.
Хто володіє найбільшою кількістю біткоїнів?
Найбільшою кількістю першої криптовалют в середньому 2023 році користується депутат Одеської обласної ради Микита Кузькевич. Він зазначив, що володіє 121 BTC, що на момент написання дорівнює понад $8,4 мільйонів.
Зазначено, що Кузькевич володіє 88 BTC, а його дружина - 33 BTC. Згідно з представленою звітністю, криптовалюта у подружжя з'явилася ще у 2012 році.
Також читайте: Курйози та помилки в деклараціях посадовців - Опендатабот.
Друге місце зайняв депутат Хмельницької районної ради Олександр Кізляр. Він заявив про наявність 100 BTC (більше як $6,97 млн на момент написання), з яких 30 BTC є власністю його дружини.
Він також є одним із перших власників біткоїна - всі монети були куплені у 2012 році. Відомо, що на покупку 100 BTC Кізляр та його дружина витратили відповідно 3356 і 1438 гривень.
Нагадаємо, що 12 років тому ціна на Біткоїн коливалася від $4,6 до $13.
Третьою за кількістю задекларованих біткоїнів став заступник начальника регіонального сервісного центру Головного управління служби цивільного захисту МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях Геннадій Погорєлов. Він зазначив, що володіє 80,9 BTC (приблизно $5,64 млн на момент написання).
Повідомляється, що Погорєлов придбав криптовалюту у 2015 році, коли Біткоїн торгувався в діапазоні від $200 до $460.
Вас може зацікавити, які українські політики тримають гроші в криптовалюті, за допомогою декларацій.
Інші особи, що подають декларацію.
Також у десятку посадовців, які задекларували найбільшу кількість біткоїнів, увійшли:
Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко отримав 80 біткоїнів.
Глава Державної регуляторної служби України Олексій Кучер отримав 77 біткоїнів.
Дмитро Гурін, народний депутат України, заявив про володіння 42 BTC, проте згідно з декларацією, він втратив доступ до цих активів.
37 біткоїнів належать дружині начальника управління міграційного контролю в Одеській області Андрія Морару.
Христина Павлова, головний спеціаліст Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської державної ради, отримала 20 BTC як власні кошти її чоловіка.
Заступник начальника головного управління Національної поліції у Миколаївській області Едуард Соловйов отримав 15 BTC.
Старший детектив Національного антикорупційного бюро України Олександр Риковцев володіє 13 BTC, більша частина з яких, за його декларацією, належить його дружині.
Нагадаємо, згідно з деклараціями за 2022 рік, найбільше криптовалюти серед українських посадовців задекларували співробітники прокуратури та Національної поліції. Загалом у перший рік війни декларації з упоминкою криптовалюти зареєстрували 1428 посадовців.
Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами.
Подачу декларацій до Національного агентства з питань запобігання корупції спростили в Дії.
Якою сумою можна вивозити з України без декларування?
Зеленський опублікував декларацію про своє майнове становище: як змінилися матеріальні блага Президента.
На основі даних компанії Incrypted