Визначено вартість видобутку Біткоїна.

  • 19.05.2024 10:31
  • 4 хвилини читання
Визначено вартість видобутку Біткоїна.

JPMorgan підвищив свою оцінку собівартості видобутку Біткоїна до $45 000 з попередньої оцінки в $42 000 через зміну хешрейту майнінгу Біткоїна.

Раніше очікувалося значне зниження хешрейту після проведення халвінгу Біткоїна, оскільки нерентабельні майнери вийдуть з мережі. Здається, що це відбувається, хоча з певною затримкою, — повідомляють аналітики JPMorgan. — Поточна швидкість хешування і енергоспоживання визначають центральну оцінку собівартості видобутку Біткоїна до $45 000, що є значно нижче поточних цін".

У лютому аналітики розрахували вартість видобутку одного Біткоїна у $42 000. Також вони визначили ціну криптовалюти на рівні $42 000 як цільову, коли після халвінгу відбудеться стримування ейфорії в квітні.

На запитання про те, що означає підвищена оцінка собівартості видобутку Біткоїна в $45 000, яку очікує JPMorgan, відповідь представника була такою: навіть якщо поточна оцінка собівартості видобутку Біткоїна складає $45 000, вона все ще залишається на рівні $42 000 у середньостроковій перспективі.

"Оцінка витрат на видобуток залежить від хешрейту та ефективності майнінгового обладнання, які можуть змінюватися після халвінгу", - зазначив аналітик Ніколаос Панігіртзоглоу. "Наразі ми розрахували витрати на рівні $45 000 (відхилення від попередньої оцінки у $42 000), але ця цифра може змінюватися залежно від зміни хешрейту та ефективності майнінгового обладнання".

Цікавий факт: Видобуття Біткоїна за допомогою вулканічної енергії принесло Сальвадору мільйони доларів.

"42 000 доларів - це середнє значення собівартості видобутку, яке ми передбачаємо, коли швидкість хешування і ефективність майнінгу стабілізується. Це займе деякий час, поки все усталенується", - додав Панігіртзоглоу.

Тимчасове зростання, спричинене протоколом Runes, привело до тимчасового зростання комісій за транзакції, що дозволило майнерам збільшити свій дохід після халвінгу.

Однак, зазначають аналітики у своєму звіті, приріст від Runes виявився нестійким, оскільки активність користувачів і комісійні різко знизились за останні тиждень-два. Це підкреслює постійну проблему, з якою стикаються майнери біткоїнів у зусиллях забезпечити стабільний джерело доходу, особливо в умовах, що склалися після халвінгу.

Аналітики відзначають, що по мірі згасання ентузіазму щодо протоколу Runes та зменшення тимчасового збільшення кількості майнерів біткоїнів, енергоспоживання в мережі зменшилося більше, ніж хешрейт. Це свідчить про вихід з мережі неефективних майнерів з неефективними налаштуваннями.

За думкою експертів, цей відтік є складовою природного циклу зворотного зв'язку, пов'язаного зі змінами цін на Біткоїн. Зниження цін спонукає більш збиткових майнерів покидати мережу, що в свою чергу призводить до подальшого падіння хешрейту і собівартості видобутку.

Нагадаємо, що аналітики підтвердили, що ціни на Біткоїн мають обмежений потенціал для зростання через ряд факторів, включаючи обмежений приплив на американські спотові біткоїн-біржі ETF і слабкий попит на гонконгські спотові біткоїн-біржі та ефірні біржі ETF.

Познайомтесь з іншими популярними матеріалами:

10 найкращих веб-сайтів хмарного майнінгу з щоденними виплатами.

Як заробити Біткоїни: Все, що треба знати про майнінг BTC

Було створено систему обігріву, яка працює за рахунок тепла, що виникає під час майнінгу біткоїнів.

За даними з The Block.