У деклараціях за 2022 рік майже одна тисяча п'ятсот українських посадовців зазначили, що володіють криптовалютними активами. Національною валютою, якою найчастіше володіли, стали Bitcoin, Ethereum та Tether.
За даними Опендатабот, українські посадовці подали 1428 декларацій із зазначенням криптовалюти за 2022 рік. Цей показник майже вдвічі перевищує результати 2021 року, коли цифрові активи були вказані у 788 деклараціях.
У деклараціях за 2021 рік найпопулярнішими криптовалютами серед українських чиновників були Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) та інші. У 2022 році ситуація не змінилася: так само найбільшим попитом користувалися Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), а до цієї трійки лідерів приєднався Tether (USDT).
Стверджується, що особи, які декларують, надають свої активи як у гривневому еквіваленті, так і просто вказують кількість одиниць криптовалюти, якою вони володіють.
Також ознайомтесь з тим, які дві криптовалюти досягнуть ринкової капіталізації в 1 мільярд доларів до 2024 року.
Який чиновник задекларував найбільше криптовалюти?
У 2022 році Сергій Карпенко, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, оголосив, що він задекларував найбільшу суму в еквіваленті 41 млн грн, яку він отримав у вигляді біткоїнів.
Найбільшу кількість одиниць Bitcoin за 2022 рік (121 BTC) заявив депутат Одеської обласної ради Микита Кузькевич. За даними аналітиків, це відповідає сумі понад 195 млн гривень на момент публікації.
Після нього йдуть перший заступник голови Поліської митниці - Іван Іванов (102 BTC) та депутат Хмельницької райради - Олександр Кізляр (100 BTC).
Сергій Карпенко, який заявив про найбільшу кількість біткоїнів, також двічі поспіль встановив рекорди за сумою володіння ефіріумами. У своїх деклараціях за 2021 та 2022 роки чиновник зазначив, що володіє однаковою сумою в еквіваленті за цю криптовалюту — 14,6 млн гривень.
Цікава тема: Топ-10 найбільших криптовалют у січні 2024 року.
Тимчасово найбільше кількості Ethereum оголосили депутатами Подільської райради Ігор Осіпов (1800 ETH) та Хмельницької райради Олександр Кізляр (1000 ETH).
Що стосується Tether, найбільшу суму зафіксував у 2021 році заступник начальника департаменту Офісу генерального прокурора Віталій Бровко, який задекларував 774 500 USDT. Це є рекордною сумою в еквіваленті, що становить 20 мільйонів гривень. Пан Бровко залишається лідером серед декларантів за 2022 рік. Кількість криптодоларів у його власності залишається незмінною, але їхню вартість зросла до понад 29 мільйонів гривень.
Найбільшу суму за криптодолари заявив Максим Кисельов, директор департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України. Він задекларував 702 172 USDT, що у розрахунку дорівнює 25 млн грн.
У той же час є кілька посадовців, які заявили про наявність криптовалютних активів, але зазначили, що втратили доступ до них.
Проаналізувавши велику кількість декларацій, спершу слід відзначити їх низьку якість заповнення. [...] Взагалі, з отриманої статистики здається, що володіння таким неясним активом, як криптовалюта, для посадовців не є ризикованим або підозрілим. Адже кількість таких чиновників за останні два роки зросла майже у 2 рази, - зазначає засновник Опендатаботу Олексій Іванкін.
Нагадаємо, згідно з даними постачальника програмного забезпечення для криптовалют CoinLedger, криптоінвестори отримали у середньому близько 900 доларів чистого прибутку від продажу криптовалюти у 2023 році. Також у згадуваному документі вказано, що вони втратили у середньому 7102 долари на кожну людину у 2022 році.
Познайомтесь з іншими популярними статтями/матеріалами.
Як функціонують цикли на криптовалютному ринку: прогнозування закономірностей
Біткоїн ставить перед собою мету досягнути рівня у $50 000: що впливає на подальше рух BTC вперед.
Підроблений Бутерін використався для реклами шахрайського криптогаманця.