За дослідженням компанії VISA, понад 90% транзакцій з використанням стейблкоїнів здійснюється автоматичними ботами.

  • 06.05.2024 15:46
  • 5 хвилин читання
За дослідженням компанії VISA, понад 90% транзакцій з використанням стейблкоїнів здійснюється автоматичними ботами.

Органічні транзакції в стейблкоїнах становлять лише 10% від сумарного обсягу торгівлі. Серед стейблкоїнів найпопулярніші операції, виконані ботами, а також проблема подвійного обліку.

Транснаціональна платіжна компанія Visa Inc оголосила, що понад 90% обсягу транзакцій з участю стейблкоїнів не мають жодного відношення до реальних користувачів. Нова метрика, розроблена Visa спільно з Allium Labs, показує, що понад 90% транзакцій зі стейблкоїнами не ідуть від справжніх користувачів.

Торгівля стейблкоїнами за допомогою ботів набирає обертів.

Інформаційна панель, розроблена компанією Visa та Allium Labs, призначена для відсіювання транзакцій, здійснених ботами та великими трейдерами, і зосереджується на операціях, проведених справжніми користувачами. За даними Visa, з загальної суми транзакцій у розмірі $2,2 трлн у квітні лише $149 млрд були визначені як походля від «органічної платіжної активності».

Висновки компанії Visa кажуть, що заяви прихильників стейблкоїнів, які твердять, що ці токени, зв'язані з активами, такими як долар, можуть революціонізувати платіжну індустрію з ринковим оборотом у $150 трлн, сумнівні. Проте фінтех-гіганти, такі як PayPal Inc. та Stripe Inc., активно вивчають стейблкоїни.

Прокоментувавши ці дані, Пранав Соуд, виконавчий директор платіжної платформи Airwallex у регіоні Європа, Близький Схід та Африка, зауважив:

Це свідчить про те, що стейблкоїни все ще знаходяться на початковому етапі свого розвитку як платіжний інструмент. Це не означає, що у них немає потенціалу на майбутнє, оскільки я вважаю, що він існує. Проте наразі важливо сконцентруватися на тому, щоб переконатися, що механізми працюють набагато ефективніше в короткостроковій і середньостроковій перспективі.

Проблема подвійного підрахунку полягає в урахуванні одного й того ж показника або даних двічі, що може призвести до неточностей у результаті обчислень.

Оцінка кількості справжньої вартості криптовалютної активності на основі даних блокчейну є складною задачею. Постачальник даних Glassnode вважає, що загальний ринковий обіг криптовалют в розмірі $3 трлн під час піка бичачого ринку 2021 року насправді становив близько $875 млрд.

Торгівельні операції зі стейблкоїнами часто стикаються з проблемою подвійного підрахунку, залежно від платформ, які беруть участь у переказі коштів. Наприклад, конвертуючи 100 USDC від Circle Internet Financial Ltd. в PYUSD від PayPal на децентралізованій біржі Uniswap, може виникнути ситуація, коли до загального обсягу стейблкоїнів буде зараховано $200, за словами Куї Шеффілда, керівника криптовалютного відділу Visa.

Ми раніше писали про нову популярність "теорії мертвого інтернету" у останні місяці. Ця теорія припускає, що значна частина контенту в Інтернеті створюється автоматично, а кількість реальних користувачів в мережі зменшується порівняно з акаунтами ботів.

Це може вас зацікавити:

  • У США вже готується до презентації нового закону про стейблкоїни. Цей закон принесе зміни, але поки не відомо, які саме.
  • Стейблкоїни - це цифрові валюти, які пов'язані з фіатними валютами або товаром, що має стабільну вартість. Вони дозволяють користувачам зберігати та переміщати свої кошти без ризику великих коливань цін. Стейблкоїни відкривають нові можливості для фінансових технологій та можуть стати майбутнім обличчям цифрових грошей.
  • Користувачі PayPal зможуть використовувати стейблкоін PYUSD для здійснення міжнародних платежів.