За останнім ростом BTC все більше поширюються біткоїн-банкомати.

  • 29.03.2024 10:01
  • 3 хвилини читання
За останнім ростом BTC все більше поширюються біткоїн-банкомати.

За три місяці 2024 року по всьому світу було встановлено 1469 біткоїн-банкоматів, що є менше, ніж кількість демонтованих у 2023 році пристроїв - понад 3000. Інформацію про це надав сервіс CoinATMRadar за даними Cointelegraph.

"Це виглядає дуже обнадійливо, оскільки індустрія продовжує показувати значне зростання кількості біткоїн-банкоматів", - прокоментував ситуацію генеральний директор Bitcoin Depot Брендон Мінц.

За його висловами, зростання курсу біткоїна вище за історичний максимум стало стимулом і для встановлення нових біткоїн-банкоматів. Мінц вказує на те, що «на пізніших етапах циклу, особливо в період FOMO (страху втрачених можливостей), який тільки починається», відбувається стрімке зростання прийняття біткоїна.

"Ми ще навіть не дійшли до половини", - він сказав, згадуючи про подію, заплановану на кінець квітня, коли винагорода за видобуток блоку Біткоїна буде зменшена на 50%.

Щодо затверджених на початку року американським регулятором фондів Bitcoin на спотових біржах, Мінц не сумнівається в тому, що ETF також впливає на ринок Bitcoin-банкоматів.

Ми розглядаємо це як цілком іншу аудиторію клієнтів. Наразі багато наших клієнтів здійснюють операції головним чином готівкою або лише готівкою, оскільки вони не мають банківських рахунків або не користуються ними», – повідомив він.

Провідність Bitcoin Depot

Оператор біткоїн-банкоматів Bitcoin Depot є провідним на ринку біткоїн-банкоматів. Виручка компанії за 2023 рік зросла на 7% і склала $689 млн, хоча чистий прибуток зменшився на 54% і становив лише $1,6 млн.

Компанія також закупила 900 пристроїв для встановлення у першому кварталі 2024 року, а також планує запустити ще 940 банкоматів у цілодобових магазинах у 24 штатах США.

Згідно з CoinATMRadar, на даний момент Bitcoin Depot встановила 7377 біткоін-терміналів. Найближчий конкурент компанії Coinflip має 4231 пристрій.

Початок року виявився не дуже вдалим.

Кількість встановлених біткоїн-банкоматів на початок 2024 року скоротилася на 11,1% порівняно з початком 2023 року. Ця інформація суперечить десятирічній тенденції, за якою на початку кожного року збільшувалася кількість встановлених біткоїн-банкоматів.

У США належить 82% усіх пристроїв у світі. Тим часом, у Австралії, Канаді, Іспанії та Польщі також постійно зростає кількість банкоматів.