Замість того, щоб бурхливо говорити про протокол Runes, зараз про нього стало менше чуток.

  • 03.05.2024 12:30
  • 3 хвилини читання
Замість того, щоб бурхливо говорити про протокол Runes, зараз про нього стало менше чуток.

Середня комісія за транзакцію в мережі Біткоїна повернулася до звичайних значень після того, як активність навколо запуску протоколу Runes почала зменшуватися. Про це повідомляє The Block.

Середнє суточне значення комісії за транзакції в мережі Біткоїна за сім днів стрибнуло до історичного максимуму у розмірі $25,8 млн 24 квітня. Проте в середу пізніше воно впало до $4,1 млн - це середній показник комісії за транзакції на день.

Після четвертого халвінгу у блоках Біткоїна майнерам було отримано $2,4 млн комісійних, що значно перевищило середню винагороду (приблизно $200 000). Внаслідок цього винагорода за транзакції суттєво зменшилася і зараз становить близько 13% від загальної винагороди за блок, у порівнянні з 3% до халвінгу за семиденною ковзною середньою.

Значна частина активності в мережі, яка веде до зростання комісій за транзакції, може бути пов'язана з популярністю Runes - нового стандарту взаємозамінних токенів для Біткоїна, який був запущений під час халвінгу. За перший тиждень роботи новий протокол приніс майнерам понад $135 млн комісійних.

Як виникли руни

Протокол Runes був створений творцем записів Ordinals Кейсі Родармором. Він запропонував більш ефективне рішення для створення токенів на Біткоїні порівняно з токенами BRC-20.

Дані з маркетплейсу Unisat показують, що наразі вже видобуто приблизно 65 000 токенів Runes, що сприяє зростанню попиту та збільшенню мережевих внесків. Один із найбільш помітних токенів стандарту Runes - це DOG, який має найвищу ринкову капіталізацію - близько 350 мільйонів доларів за даними Magic Eden.

Як руни допомогли майнерам адаптуватись

Майнери швидко адаптувались до нових умов ринку, які виникли після халвінгу, завдяки запровадженню протоколу Runes. Цей протокол значно підвищив комісії в мережі Біткоїна.

За словами Грега Бірда, генерального директора Stronghold Digital Mining, після халвінгу його компанія очікувала зниження прибутків від майнінгу через зменшення винагороди за видобуток біткоїнів. Однак Runes вдалося зробити компенсацію втрат.