Запаси BTC у компанії Tesla залишаються на попередньому рівні і не відбулися зміни.

  • 25.01.2024 09:01
  • 2 хвилини читання
Запаси BTC у компанії Tesla залишаються на попередньому рівні і не відбулися зміни.

Американському мільярдеру Ілону Маску, власнику виробника електрокарів Tesla, стало відомо, що компанія протягом четвертого кварталу 2023 року не здійснила жодної продажі біткоїнів зі своїх резервів. Цю інформацію було оприлюднено в фінансовій звітності компанії.

Інформація про запаси компанії Tesla. Джерело: Щоквартальне оновлення Tesla за 2023 рік, четвертий квартал.

За останньою інформацією, Tesla має цифрові активи на суму у $184 млн. Недавні квартальні результати свідчать про те, що компанія не здійснювала купівлю або продаж біткоїнів з моменту продажу близько 75% своїх активів у другому кварталі 2022 року.

Згідно з даними від Bitcoin Treasuries, Tesla володіє понад 9720 BTC і стоїть на третьому місці серед публічних власників цього активу, після компанії MicroStrategy та майнінгової компанії Marathon.

Стратегія Біткоїн

В лютому 2021 року Tesla вклала $1,5 млрд в біткоїн, придбавши приблизно 43 000 BTC. Також було оголошено, що компанія почне приймати біткоїн як спосіб оплати. Однак через постійні стурбованості стосовно "впливу майнінгу на довкілля", Tesla згодом заявила, що перестане приймати платежі у BTC.

У 2022 році, крім кризи, що виникла через банкрутство декількох великих компаній та біржі FTX, Tesla здійснила продаж більшої частини своїх резервів у біткоїні на суму 936 млн доларів.

З того часу не продавалися залишившіся монети, але також не придбувалися й нові.

Біткоїн в контексті космосу

Ілон Маск, який має плани заселити планету Марс, заявив, що не проти перших поселенців використовувати біткоїн як валюту. Він погодився з розробником біткоїну Меттом Коралло щодо того, що питання повільності транзакцій можна вирішити за допомогою локалізованої мережі Lightning Network.