Звинувачення було висунуто проти осіб, підозрюваних у крадіжці $400 млн з FTX.

  • 02.02.2024 12:45
  • 3 хвилини читання
Звинувачення було висунуто проти осіб, підозрюваних у крадіжці $400 млн з FTX.

Трьох осіб, підозрюваних у злочині виведення $400 млн з біржі FTX, було звинувачено федеральною владою США. Про це повідомляє видання CoinDesk.

У 18-сторінковому обвинувальному висновку зазначається, що злочинці вчиняли злам та підміну SIM-карток, 50 осіб постраждали від їх дій в період з березня 2021 року по квітень 2023 року. Найбільш зухвалу крадіжку вони здійснили 11 листопада 2022 року, вкравши $400 млн в невідомій компанії. Пізніше виявилося, що це стосується біржі FTX.

Зокрема, зловмисники зуміли отримати доступ до системи шляхом взлому телефону співробітника біржі. За допомогою вилучення цифрових активів вони зуміли придбати $400 млн.

Варто також зазначити, що порушення сталося в той час, коли торговий майданчик переживав далеко не найкращі часи перед оголошенням банкрутства.

Що сталося з FTX?

Занепад біржі FTX, одного з найбільших учасників на ринку цифрових активів, викликано кількома важливими чинниками, які пов'язані як з внутрішнім керуванням, так і з зовнішніми умовами. Перш за все, звинувачення у маніпуляціях з коштами клієнтів та їх використання у сумнівних фінансових операціях підривали довіру інвесторів і користувачів. Крім того, недостатня прозорість і відсутність суворого регулювання внутрішніх процесів призводили до ризикованих інвестиційних стратегій та вразливості перед ринковими коливаннями.

Варто підкреслити, що загальне посилення регулювання операцій з цифровими активами у багатьох країнах створило невигідні умови для подібних платформ. Ці фактори разом спричинили швидке виснаження ліквідності FTX, що в свою чергу призвело до її банкрутства і великих збитків як для користувачів платформи, так і для всього ринку.

Хто ще потрапив під удар хакерів

В грудні 2023 року була пошкоджена біржа OKX через хакерський вторгнення. Внаслідок цього торговельна платформа зазнала збитків у розмірі 400 000 доларів у різноманітних цифрових активах. За деякими відомостями, зловмисники використали вразливість у смартконтракті.